Facebook

Po-Pá 8-22 Hod.

So-Ne 9-21 Hod.

Curling Třešňovka > O sportu curling

Online rezervace

O sportu curling

Curling je zimní olympijský sport, ve kterém se dva čtyřčlenné týmy snaží umístit své kameny co nejblíže středu vyznačeného prostoru. Počátky curlingu sahají do 16. století, kdy se hra objevuje na zamrzlých skotských jezerech. Od roku 1998 je curling zařazen do programu zimních olympijských her.

Curling se hraje na speciálně upravené ledové ploše. Jeden zápas se hraje na osm či deset kol, tzv. „endů.“ Během jednoho endu odehraje každý tým osm kamenů. Snahou každého týmu je umístit co nejvíce svých kamenů blíže středu cílových kruhů, které jsou na druhé straně přibližně 40 metrů dlouhé hrací plochy, a zároveň v tomtéž zabránit soupeřící straně. Po umístění všech kamenů daného endu dochází ke sčítání dosažených bodů. Za každý kámen, který se nachází v cílových kruzích a je blíže jejich středu než nejbližší kámen soupeře, získává družstvo bod. Vítězem zápasu je to družstvo, které má na jeho konci více bodů.

V curlingu nerozhoduje pouze šikovnost odhazujícího hráče, ale také taktika, kterou příslušný tým zvolí. Dá se říci, že curling jsou takové šachy na ledě. Ke správnému umístění kamene lze přispět též metením, kterým se dá protáhnout délka dráhy kamene a také napřímit jeho trajektorie. Takto lze během jediného zápasu zamést i více než kilometrovou vzdálenost.

V centru Třešňovka Vám nabízíme jedinečnou možnost si tuto hru vyzkoušet. K dispozici jsou Vám dvě curlingové dráhy. Kromě firemních akcí jsou dráhy k dipozici i veřejnosti a to při Curlingových lekcích a turnajích pro veřejnost pod vedením kvalifikovaných instruktorů. Více zde.

pruhy

Nejnovější aktuality

pruhy

Curling

1.9.
2019

Stejně jako loni jsme pro ty z vás, kteří si chtějí curling vyzkoušet nebo si ho již oblíbili, připravili CURLINGOVÉ LEKCE ... více

Curling

1.8.
2019

Sezónu 2018/2019 uzavíráme na konci května 2019. Přes léto probíhá odstávka ledu a údržba haly. Opět se na Vás budeme těšit ... více

Curling

22.3.
2019

Vzhledem k tomu, že se na spoustu firem v loňském roce nedostalo, doporučujeme již nyní začít ... více

starší akce